Fotografu dabar gali būti kiekvienas, tačiau tik pas profesionalų fotografą bus ir profesionali foto technika. Nereikia koncentruotis vien tik į technologijas, nes visų pirma reikia jomis mokėtis naudoti, gebėti mąstyti vizualiai, komponuoti vaizdus ir juose matyti prasmes, tačiau tam tikras rinkinys foto technikos visada turėtų būti profesionalaus fotografo dirbtuvėje. Štai foto technika, kuri turėtų būti pirmoji kiekvienam fotografui, norinčiam pradėti vadintis profesionalu.

Foto aparatas

Foto ir VideoKiekvienas pats nuspręs, kokio fotoaparato reikia, tačiau pradėti galima ir su paprastesniu. Visgi nepatariama rinktis vadinamosios muilinės, kuri neleidžia beveik nieko reguliuoti. Fiksuoti vaizdus telefonu labai smagu, tačiau tai taip pat neleidžia pasireikšti individualiems fotografo potėpiams – beveik visą darbą nudirba pats telefonas. Taigi, nors vaizdus gaudyti ir pradėsite su tokiomis automatinėmis priemonėmis, patį pirmąjį profesionalų fotoaparatą reikėtų pikrti veidrodinį ir su plačiomis reguliavimo galimybėmis. Prestižinių firmų Canon ar Nikon fotoaparatai tikrai neleis vadintis mėgėju, būsite tikrai geras specialistas, jeigu iškart rinksitės ir profesionalų gamintoją.

Objektyvai

Reguliuoti reikės ne tik ant kameros, bet ir pridedant reikiamą objektyvą. Pastarieji skirstomi į tris grupes pagal židinio nuotolio ilgį. Yra vadinamieji kitiniai arba klasikiniai, teleobjektyvai ir plataus kampo. Pastarieji du leidžia padaryti gražius portretus, bet skirtingomis sąlygomis. Su teleobjektyvu tenka bėgti toli atgal, nes jis labai priartina, dėl to nevyksta normali komunikacija su modeliu, tačiau paranku tokius kadrus gaudyti siekiant natūralumo, pavyzdžiui, per vestuves iš toli fotografuoti, ką žmonės ten veikia. Tuo tarpu, plataus kampo objektyvai leidžia profesionaliai fotografuoti tiesiai priešais žmogų ir labai gražiai sulieti antrąjį planą. Standartiniai objektyvai yra tinkami kelionių reportažams ar kokiems nors nepretenzingam reiškiniams fotografuoti.

Blykstė

Jų būna pirkti įvairių, tačiau blykstės dažniausiai reikia tada, kai jau įrenginėjate savo foto studiją. Lauke keliaujant, vaikštant, blykstės dažniausiai neprireikia, nes ji nublanksta prieš kitus natūralius šviesos šaltinius.

Reflektoriai

Tai baltos arba sidabrinės spalvos paviršiai, nuo kurių atšoka šviesa. Jie atsukami į lempas, šviesos šaltinius, ir su jais galima nukreipti šviesą ant objekto, kurį fotografuosite. Tai padeda reguliuoti apšvietimą.

Trikojis

Stovas arba trikojis užtikrina kameros stabilumą. Būtina filmuojant ir reikalinga fotografuojant foto studijoje.

SD kortelės

Laikmenos, kur reikės įrašyti nuotraukos – neišvengiamas dalykas. Jo reikės, ir reikės ne vieno. Kortelės bus dedamos į kameras, o viską geriausia saugoti ilgalaikiame internetiniame archyve.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *