Perkamas nekilnojamas turtas Vilniuje dažnai naujas. Jaunos šeimos nori gyventi naujos statybos butuose, arčiau centro, neretai pasirenkamas Naujamiestis kaip geriausiai atitinkantis lūkesčius. Tačiau studentai, nepastoviai gyvenantys žmonės mėgsta būstą tiesiog nuomotis. Tačiau besinuomodami būstą senuose daugiabučiuose, susiduria su brokeriais ir jų gudrybėmis. Kokios dažnos pasitaiko brokerių gudrybės nuomojantis seną butą, ir kodėl verčiau tiesiog pirkti naują butą?

„Nuosavas butas bendrabutyje“

Neretai taip apibūdinami paprasčiausi bendrabučio kambariai, kuriuose būna pastatytas šaldytuvas ir mikro bangų krosnelė, atstojanti virtuvę, o tualetu ir dušu iš tiesų naudojasi tik „dar vienas butas“. Arba, net jeigu tualetu ir dušu gali naudotis tik nuomojamas butas, bet iki jo reikia pereiti bendrabučio koridoriais.

„Miesto centras“

NTIš tiesų nuostabu, kaip nuomos agentai įsivaizduoja miesto ribas, nes miesto centru ir senamiesčio širdimi skelbimuose jie pavadina kvartalą ir prie oro uosto, ir prie Viršuliškių, ir pačiame Savanorių prospekto gale prie Gerosios Vilties žiedo, kur iš esmės jau net baigiasi Naujamiestis. Tiesa, Naujamiestis tikrai yra centrinis rajonas, tačiau tik viena jo dalis jungiasi su centru.

„Kartais užsuka šeimininkas“

Ne vienam studentui ar ką tik susikūrusiai porai teko išsikraustyti iš buto dėl agentų apgavysčių, kai nuomojamasis butas su dar vienu kambariu, kuris esą būna visada užrakintas, tik kartą į mėnesį ar du ten grįžta šeimininkas dienai ar kelioms valandoms. Iš tiesų, šeimininkas būna daug laiko, vedasi ten draugus, o kartais net girtauja. Kadangi jis būna šeimininkas, tai nustato ir savą tvarką bute, kada nori eina į kitų kambarius. Galiausiai, pats nemoka už šildymą ir komunalinius, nes teigia, jog „jo beveik nebūna namuose“.

„Autentiška aplinka menininkams“

Antisanitarinių sąlygų, apgriuvę siaubingi butai dažnai pavadinami „autentiškais“ ir tinkančiais meniškais. Sunku įsivaizduoti, ką brokeriai laiko menu, tačiau kuo butas atrodo baisiau, tuo lengviau jį būna pavadinti menišku, tinkančiu menininkams. Ypatingai, jeigu butas ne miegamuosiuose rajonuose, o kur nors centre: Senamiestyje, netoli Antakalnio, Naujamiestyje. Tačiau dažnai paaiškėja, kad tai išvis tik kažkokios pagalbinės patalpos su krosnimi, kuri yra vienintelis šilumos šaltinis, vandenį reikia neštis iš kolonėlės, ir pan. Vadinti tokį butą menišku galima tik išsamiai susipažinus su situacija, jog menininkai nėra turtingiausi žmonės, tad jiems tiks ir apleistas, gyvenimui netinkamas butas, svarbu, būtų arčiau centro ir pigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *