Saulės elektrinių apskaitos būdai

2021 metų pradžioje Lietuvoje buvo virš 8,6 tūkst. žmonių, vadinamų gaminančiais elektros vartotojais, kurie įsirengė nuosavas jėgaines švarios energijos gamybai. Planuojama, kad saulės elektrinės ant nuosavų namų stogų ir saulės parkuose bus dar dažnesnis reiškinys, jų finansavimui kiekvienais metais skiriamos lėšos, kurios išdalinamos kaip parama saulės elektrinėms įsirengti.

Saulės elektrinės labiausiai apsimoka sunaudojantiems daug elektros

Jau nuo kovo mėnesio laukiama prasidėsiančio naujo termino, kada galima teikti paraiškas paramai dėl jėgainės įrengimo ar įsigijimo saulės parkuose. Ši parama siekia apie 30 % elektrinės vertės, todėl vis daugiau gyventojų susigundo tapti švarios elektros gaminančiais vartotojais. Apie investicijas į saulės energetiką dažniau svarsto nuosavų namų gyventojai, sunaudojantys daug elektros namo apšildymui, vandens pašildymui, elektriniams prietaisams ir galbūt norėtų įsigyti elektromobilį.

Aktualiausias klausimas įsirengiant elektrinę, per kiek laiko ji atsipirks, kiek finansų leis sutaupyti. „Saulės grąža“ įrengė skaičiuoklę, kurioje galima numatyti, kada atsipirks saulės elektrinė pasirenkant vieną iš ESO tinklo planų.

Skaityti straipsnį “Saulės elektrinių apskaitos būdai” »