Gana dažnai pasvarstoma, koks katilas geriausiai galėtų pateisinti lūkesčius, ir dažniausiu pasirinkimu tampa kieto kuro katilai. Jie namuose jau naudojami nuo seno, taigi, bėgantis laikas užtikrino, jog šis pasirinkimas tikrai gali būti pats geriausias.

kieto kuro katilaiSvarbu yra tai, kad tokie įrenginiai yra gana pigūs, todėl juos įsigyti gali sau leisti praktiškai kiekvienas. Nors kartais sudvejojama, ar toks pasirinkimas gali būti pats geriausias – juk malkas tenka sandėliuoti, tačiau gyvenantys nuosavame name paprastai tikrai tam atranda vietos. Lyginant su kitais katilais, kieto kuro katilo išlaikymas yra pats pigiausias – kieto kuro kaina išlieka gana pastovi, kai tuo tarpu dujų kaina vis didėja. Pigiausias būtų elektrinis katilas, tačiau jo išlaikymas yra pats brangiausias, taigi, renkantis tinkamiausią variantą, reikėtų vertinti ne tik tai, kiek kainuoja pats įrenginys, bet ir tai, kiek kainuoja jį išlaikyti.

Gana dažnai kyla klausimas, kaip apšildyti ne tik nuosavus namus, bet ir biurus. Pavyzdžiui, koks geriausias galėtų būti vertimų biuro šildymas. Paprastai tikimasi, kad biuro išlaikymas kainuos kuo pigiau, taigi, kieto kuro katilas tikrai gali būti pats tinkamiausias pasirinkimas.

Žinoma, pasirinkimo galimybių yra ir daugiau – katilai gali būti kūrenami dujomis ar granulėmis, tačiau kietas kuras visada kainuos pigiau nei kiti galimi pasirinkimai. Žinoma, nevertų pamiršti to, kad kūrenant kietą kurą, tam reiks šiek tiek priežiūros, ir katilą papildyti kietu kuru teks kas kelias valandas. Taigi, renkantis katilą vertėtų gerai pagalvoti, ar tam galėsite skirti pakankamai dėmesio, ir tuo atveju, jei negalėsite tam skirti laiko, galima būtų pagalvoti apie kitokį galimą variantą, pavyzdžiui, granulinį katilą. Toks kuras kainuos brangiau, tačiau kurą tereikės papildyti kas kelias dienas.

Kieto kuro katilo pasirinkimas pasiteisina tikrai gana dažnais atvejais, tačiau visada vertėtų pagalvoti, ar kūrenimui galėsite skirti pakankamai laiko. Tuo atveju, jei tam negalėsite skirti pakankamai laiko, vertėtų pagalvoti apie kitokius variantus, pavyzdžiui, granulinį katilą. Vis dėlto, jei norima, kat katilo išlaikymas kainuotų kuo pigiau, kieto kuro katilo pasirinkimas tikrai yra pats geriausias.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *