Kai Monika pasakė, kad jai dabar reikalinga data recovery services, susimąsčiau, kad ir iš mano kompiuterio per gyvenimą turėjo dingti tikrai nemažai informacijos. Tik, skirtingai negu ji, niekada neieškojau hard drive recovery. Gal ir dėl to, kad paprasčiausiai nepagalvojau, jog toks dalykas yra įmanomas. Na, atrodo, dingo ta visa svarbi informacija, tai dingo, ką dabar padarysi. Bet juk iš tiesų į informaciją būtų galima žvelgti kitaip ir ją visą turėti šiek tiek geriau suplanuota, sudėliotą ir sutalpintą. Jeigu mano pirmieji informacijos failai būtų dingę dabar, 2016 – aisiais, o ne prieš bemaž 10 metų, tikrai ieškočiau būdų, kaip grąžinti failus iš hard disko. Visgi dabar suprantu, kad informacija dingo ne tik iš kompiuterio, bet pamažu trinasi ir iš mano prisiminimų. Bandau prisiminti, kokių dokumentų iš kompiuterio galėjau netekti.

Muzika

DuomenysSenais laikais muzika būdavo kitokia ir ją į savo kompiuterį gauti taip pat nebūdavo lengva. Turėjai mokėti daryti tokius dalykus, galėjai muziką (po vieną dainą) parsinešti diskeliuose (Floppy disc), vėliau atsirado ir CD laikmenos. Visgi, kompiuteryje nebelikus senai muzikai, nėra ko nusiminti. Šių dalykų mums prireikus, galima viską rasti internete. Svarbiau yra nepamiršti sąrašo tos muzikos, kuri kažkuriuo metu jums buvo svarbi.

Nuotraukos

O čia jau prisiminimai, kuriuos prarasti yra lengviausia. Dabar jau yra visur nuotraukų amžius, ir mes paprasčiausiai bendraujame labai dažnai tiesiog vaizdais, o ne tekstais. Štai dėl ko nuotraukos tampa tuo dalyku, kurį turėjome labai retai seniau, bet nuolat turime dabar. Dabar dingusių nuotraukų galime net nepasigesti, nes jų labai daug.

Mokyklos failai

Dabar kiekvienas besimokantis ar studijuojantis žmogus daugybę dalykų daro su kompiuteriu. Čia ir namų darbai ruošiami, ir prezentacijos rengiamos, ir kaupiama informacija, net skaitinių knyga – antologija yra dabar dažnai platinama moksleiviams internetu. Mokykla dar skatina žmogų daugiau naudotis rankų būdu vykdomo rašymo, tačiau studijų metu jau tikrai niekam nereikia, kad žmonės dailyraščiu į sąsiuvinius rašytų rašinėlius. Todėl informacijos tada dar labiau pagausėja. Mano laikais mokantis vidurinėje mokykloje kompiuterį naudoti tekdavo gana retai. Tuos kelis kartus, kada reikėjo sukurti rašinėlius ir siųsti į konkursus, taip pat tuos kelis kartus, kai dariau prezentacijas, ir visi informatikos namų darbai. Ar turiu ką nors iš tų laikų dabar? Žinoma, kad nebeturiu.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *