Karštas vanduo namuose: kaip jį išgauti

Alternatyvų vandens šildymui yra daug: vandens šildytuvai, boileriai, centrinės kaitinimo sistemos ir net patys primityviausi būdai. Tenka kiekvieniems žmonėms pasirinkti tai, kas geriausiai tinka jų namams ir gyvenimo būdui.

Elektrinis boileris

ŠildytuvaiVisų pirma, vandens šildytuvai dabar labai populiarūs yra tiesiog prie vonios ar kriauklės prijungti. Tai gali būti ir visai mažutis 10 litrų boileris, kurio pilnai pakanka, pavyzdžiui, indų plovimui. Vonioje žmonės stato bent 30 litrų boilerį, ir šis jau būna laikomas mažu. Štai Elena, kuri kartais maudosi būtent su tokiu boileriu, sako, kad pati taip gyventi tikrai nenorėtų: „Kai nuvažiuoju pas tėvą į svečius, tada tenka prisitaikyti, jeigu užtrunku kelias dienas ir prireikia eiti į dušą. Arba kartais kur nors hosteliuose, nuomojantis ne savo mieste būstą būna tas pats boileris. Aš manau, to 30 litrų boilerio pilnai pakanka viengungiui vyrui. Tačiau vienam vyrui apskritai mažai ko reikia. Jis gali gyventi bendrabutyje, svarbu, kad turėtų garažą. Visko reikia moterims ir vaikams. Boilerio bei karšto vandens irgi. Taigi, ten pas tėvą yra 30 litrų boileris. Kaskart kai maudausi turiu labai taupyti, tiesiog tenka ne pilti vandenį, o juo apsišlakstyti, nes kitaip paskui nelieka karšto vandens plaukams išplauti. Plaukai mano ilgi, iki menčių apačios. Taigi, išsimuilinu šampūnu – pirma eilė. Tada reikia gerai išplauti. Tada dedu plaukų balzamą arba kaukę nes kitaip nepavyktų iššukuoti. Trečia eilė vandens. Ir čia labiausiai jo reikia, daugiausiai, nes jau tada turiu iš plaukų išplauti viską. Taigi, toks elektrinis boileris visada priverčia ir sutaupyti vandens. Na, nenori viršyti tų 30 litrų ir tada pajusti ledinio vandens atitekėjimą. Deja, vis tiek kartais maudynės ir pasibaigia taip, ne visiškai išsiplovus galvą. Arba visą laiką taupant, tenka tiesiog plautis vėsoku, drungnu vandeniu“, – sako ji.

Momentinis vandens šildytuvas

Skaityti straipsnį “Karštas vanduo namuose: kaip jį išgauti” »

Prisiminimai apie drabužius, kuriuos sugadino skalbimo mašina

Tik tada, kai pripažįstame, kad visgi mums praverstų skalbimo mašinų remontas Vilniuje, išdrįstame susiskaičiuoti, kiek visgi visa tai kainuoja, kiek kainuoja turėti skalbimo mašiną. Ir kiek kainuoja, kiek mums atsieina turėti ją sugedusią – tokią, kuri sutrauko, suplėšo, sugadina drabužius, ir pan. Tačiau vis tiek, nepaisant visko, norisi ją turėti, džiaugtis švara ir skalbiniais.

Susitraukusi suknelė

Skalbimo mašinosVienas iš dalykų, kurie tikrai vienašališkai gali būti pavadinti drabužių sugadinimu – tai jų susitraukimas. Ir tai tikrai ne naujiena daugybei žmonių, kadangi rūbai tikrai dažnai susitraukia, jeigu būna skalbiami netinkamai. Arba žmonės pasirenka netinkamas programas skalbimui, per aukštą ar per žemą temperatūrą, arba pati mašina nedaro to, ką turėtų daryti ir tiesiog skalbia ne pagal programą, savaip, ir sugadina. Eglė prisimena, kaip neteko mėgstamiausios suknelės: „Turėjau tokia vilnonę ilgoką suknelę. Ji buvo šiek tiek ilgesnė negu iki kelių ir man kažkaip visada atrodydavo, kad ji galėtų būti šiek tiek trumpesnė, kad labiau atitiktų madą. Nepaisant to, ji buvo mano mėgstamiausia, ją vilkėdavau labai dažnai į darbą, žiemos metu su suknele, kuri vilnonė ir ilgoka, eiti į darbą tikrai smagu. Kartą sugedo mašina, prasidėjo kažkokie pasispardymai. O kai išsiėmiau skalbinius, pamačiau, kad mano žalioji suknelė daug mažesnė. Na ir gerai, pagalvojau, dabar turėsiu trumpesnę, kaip ir norėjau. Deja, ją apsirengus kažkaip jau nesmagiai jaučiausi, tai suknelei tiesiog netiko būti trumpai ir ankštai, taigi, greitu metu man paskui teko ir išvis su ja atsisveikinti“, – pamena Eglė.

Augantis megztinis

Skaityti straipsnį “Prisiminimai apie drabužius, kuriuos sugadino skalbimo mašina” »

Kodėl gražioms moterims sekasi labiau

Kai kurioms moterims tokios operacijos kaip krūtų didinimas riebalais, riebalų nusiurbimas, veido bruožų taisymas, padeda sukurti norimą išvaizdą. Pastebėtina, kad dažniausiai grožio chirurgija domisi moterys.

Grožio kultas palaikomas, bet smerkiamas

Įdomu tai, kad tyrinėtojai, socialinių mokslų atstovai stengiasi mažinti grožio kulto palaikymą. Visi sutinka, kad dabar pasaulyje vyrauja grožio ir jaunystės kultas: aukštinamas gražus, jaunas žmogus. Tai tikrai vyksta, pakanka pažvelgti į žurnalų viršelius, į bet kokias reklamas. Tačiau įdomu, kodėl tas grožio kultas taip smerkiamas? Sakoma, kad žmonėms be reikalo sukelia daug streso tas noras būti gražiu ir pastangos. Tačiau ar tikrai reikia tai smerkti?

Evoliucija lemia sėkmę gražiems, stipriems ir protingiems

Didesnės moters krūtysPasigilinus plačiau, matome, kad visą evoliuciją nulėmė žvėriškas išlikimo troškimas. Rūšys, kurios būdavo stipriausios, gražiausios – išlikdavo. Rūšies atstovai, kurie būdavo gražiausi, stipriausi – gyvendavo ilgiau, išsikovodavo geras pozicijas. Šiais laikais psichologai propaguoja silpnumo visuomenės skatinimą – skatinama nebijoti būti silpnais, netgi tai laikoma puikiu dalyku. Tačiau ar būtume dabar mes, jeigu anksčiau, prieš tūkstančius metų, mūsų protėvių gentyse būtų buvęs propaguojamas silpnumo kultas? Būtume išnykę kaip ir neandartaliečiai bei kitos Sapiens gentys. Tad prigimtis klyksmas kiekviename mumyse būti gražiu – tai nėra perfekcionistų visuomenės bruožas. Tai normalus ir gamtinis dalykas, reiškinys. O kadangi šiuolaikinė medicina siūlo pagalbą sergantiems įvairiomis ligomis ir mes tai laikome sveikintinu dalyku, gal reikėtų nustoti smerkti ir tą medicinos rūšį, kuri padeda pagražinti išvaizdą. Nes išvaizda iš tiesų yra graži.

Moters vaidmuo evoliucijoje

Skaityti straipsnį “Kodėl gražioms moterims sekasi labiau” »

Kurios nešiojamų kompiuterių dalys dažnai genda

KompiuteriaiTokios paslaugos kaip computer repair, computer repairs yra kasdienybė kone kiekviename pasaulio kampelyje. Ten, kur žmonės turi savo kompiuterius, ten jie turi ir gedimus, problemas, kurias reikia išspręsti. Tad, jeigu esate tas žmogus, kuriam dažnai kažkas sugenda, nenustebsite, jog ir laptop repair, laptop repair in London jums kartais yra pati svarbiausia paslauga. Šiandien pakalbėkime apie tai, kokie yra pagrindiniai nešiojamų kompiuterių, laptopųgedimai. Kokios jo dalys genda dažniausiai.

Korpuso suniokojimas

Dažniausiai tokio tipo nešiojamų kompiuterių gedimai atsiranda dėl pačių vartotojų kaltės. Nešiojamas kompiuteris yra populiarus įrenginys, nes labai patogu, kai visur, kur tau tik reikia, galima neštis savo kompiuterį, jį visur legvaipajungti. Kitaip nei planšetė, jis turi patogius mygtukus ir kitokias dalis, darančias jį išskirtiniu. Tačiau sudaužytas kompiuterio korpusas nieko gero nežada. Jeigu taip atsitinka, tenka prisipažinti, kad kompiuteris aplūžo, sulūžo. Dažnai pasitaiko, kad jis nebe užsidarinėja taip, kaip pridera, arba tiesiog atsilupa kažkokios dalys.

Ekrano arba monitoriaus gedimai

Skaityti straipsnį “Kurios nešiojamų kompiuterių dalys dažnai genda” »

Dingusi informacija nuo 2007 – ųjų

Kai Monika pasakė, kad jai dabar reikalinga data recovery services, susimąsčiau, kad ir iš mano kompiuterio per gyvenimą turėjo dingti tikrai nemažai informacijos. Tik, skirtingai negu ji, niekada neieškojau hard drive recovery. Gal ir dėl to, kad paprasčiausiai nepagalvojau, jog toks dalykas yra įmanomas. Na, atrodo, dingo ta visa svarbi informacija, tai dingo, ką dabar padarysi. Bet juk iš tiesų į informaciją būtų galima žvelgti kitaip ir ją visą turėti šiek tiek geriau suplanuota, sudėliotą ir sutalpintą. Jeigu mano pirmieji informacijos failai būtų dingę dabar, 2016 – aisiais, o ne prieš bemaž 10 metų, tikrai ieškočiau būdų, kaip grąžinti failus iš hard disko. Visgi dabar suprantu, kad informacija dingo ne tik iš kompiuterio, bet pamažu trinasi ir iš mano prisiminimų. Bandau prisiminti, kokių dokumentų iš kompiuterio galėjau netekti.

Muzika

DuomenysSenais laikais muzika būdavo kitokia ir ją į savo kompiuterį gauti taip pat nebūdavo lengva. Turėjai mokėti daryti tokius dalykus, galėjai muziką (po vieną dainą) parsinešti diskeliuose (Floppy disc), vėliau atsirado ir CD laikmenos. Visgi, kompiuteryje nebelikus senai muzikai, nėra ko nusiminti. Šių dalykų mums prireikus, galima viską rasti internete. Svarbiau yra nepamiršti sąrašo tos muzikos, kuri kažkuriuo metu jums buvo svarbi.

Nuotraukos

Skaityti straipsnį “Dingusi informacija nuo 2007 – ųjų” »