Biskvitas – tai paprastas pyragas, pagamintas iš kiaušinių, cukraus ir miltų. Iškeptas biskvitas pasižymi tvirta, kempinės tekstūrą primenančia konsistencija. Biskvito istorija siekia renesansą. Nuo to laiko palaipsniui biskvito tešlos svarba kulinarijoje augo, o dabartiniu metu biskvitas yra svarbus daugelio desertų sudėtinis ingredientas, kurį vertina net karaliai.

Biskvito istorija

Anksčiausias biskvitinio pyrago receptas yra randamas anglų poetės Gervase Marklame knygoje „Houswife“, išleistoje 1615 amžiuje. Pagal šį receptą biskvitas yra ruošiamas maišant miltus ir cukrų į išplaktus kiaušinius, po to gauta masė yra pagardinama anyžių ir kalendrų sėklomis bei iškepama.

Daugumoje istorinių šaltinių teigiama, kad renesanso laikotarpiu biskvito tešla buvo pakeliama naudojant tik kiaušinius ir tik 1843 metais anglų fabrikantui Alfred Bird sukūrus kepimo miltelius į biskvito tešlą papildomai imta dėti ir juos, kad ši dar labiau iškiltų.

Biskvito gaminimo ypatybės

BiskvitasNors biskvitas paprastai yra gaminamas be sviesto, jo skoniui sustiprinti dažnai yra naudojamas sviestinis kremas ar grietinėlė. Skirtingam biskvito skoniui išgauti į tešlą taip pat yra dedami šviežūs vaisiai, įvairūs džemai bei kremai. Labai dažnai iškeptas biskvitas yra glaistomas įvairių rūšių glajais. Pavyzdžiui, Amerikoje 20 a. pradžioje labai populiarus buvo biskvitas įdarytas citrinų įdaru ir apipiltas verdančiu glajumi.

Viktorijos sumuštinis

Viktorijos biskvitas, dar kitaip vadinamas Viktorijos sumuštiniu, buvo pavadintas Anglijos karalienės Viktorijos garbei. Ši popiet greta arbatos valgydavo biskvito pyragą. Pyragas, kurį karalienė valgydavo, buvo įdarytas uogienės įdaru bei dekoruotas lydyto cukraus dulkėmis.

Anglijoje biskvitas išpopuliarėjo būtent karalienės valdymo epochoje, kai ingredientais apkrauti tortai tapo nebemadingais ir staiga visi ieškodami kažko lengvesnio bei paprastesnio atrado Viktorijos mėgstamą sumuštinį.

Šiandien Viktorijos sumuštinio gaminimo ypatybės kiek pakito – greta uogienės atsirado papildomas grietinėlės kremo įdaras. Taip pat greta kaušinių tam, kad pyragas iškiltų aukštesnis, yra naudojami ir kepimo milteliai. Į tešlą greta kiaušinio taip pat dedamas ir sviestas. Viktorijos biskvito recepto pagrindu yra gaminami įvairūs keksiukai, šokoladinis pyragas bei Ievos pudingas.

Šokoladinis pyragas

Biskvitas labai dažnai yra naudojamas kaip ingredientas kitiems desertams gaminti. Pavyzdžiui, su kakava iškeptas biskvitas yra šokoladinio torto pagrindinis ingredientas. Šokoladinį tortą sudaro keli sluoksniai šokoladinio biskvito pertepto plaktos grietinėlės ir vyšnių įdaru. Tradiciškai šokoladinį tortą puošia papildomas plaktos grietinėlės sluoksnis, maraschino vyšnios ir šokolado drožlės. Kai kuriuose receptuose rūgščios, sveikos vyšnios yra naudojamos ne tik torto išorei puošti, bet ir tarpsluoksniniam papuošimui. Taip pat yra daugybė receptų, kuriuose įdarą siūloma gaminti su vyšnių spiritu ar romu.

Ievos pudingas

Ievos pudingas yra gaminamas iš biskvitinės tešlos ir gabalėliais supjaustytų obuolių mišinio. Šiuo vardu pudingas buvo pavadintas Biblijos personažės Ievos garbei. Pagal Bibliją Ieva trokšdama pažinimo bei sugundyta žalčio pirmoji iš žmonių giminės paragavo obuolių. Šio pudingo kūrėju yra laikomas Čemberlendo kunigaikštis William Augustus.

Jeigu nusprendėte, kad norėtumėte ir jūs pamėginti pasigaminti šį paprastą pyragą, štai tradicinis biskvito receptas, kuriame nuo A iki Ž pateikiama informacija kaip lengvai pagaminti šį desertą.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *