Skalbimo mašinos yra vienas iš naudingiausių atradimų ir yra vienas iš pačių svarbiausių buitinės technikos elementų. Skalbimo mašinos vaidina itin svarbų vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje, kai žmogaus gyvenimo tempas stipriai pasikeitęs ir kiekviena minutė yra svarbi. Pateiksime keletą patarimų kaip galima pasirinkti tinkamą skalbimo mašiną.

skalbimo masinosKuris skalbimo mašinos tipas tinkamiausias?

Yra du pagrindiniai skalbimo mašinos tipai pagal skalbinių krovimą, tai pakraunamos iš priekio ir pakraunamos iš viršaus. Iš priekio pakraunamos skalbimo mašinos paprastai turi daugiau funkcijų nei pakraunamos iš viršaus, tačiau iš viršaus pakraunamą skalbimo mašiną galėsite pastatyti mažesnio ploto patalpoje.

Skalbimo mašinos režimai

Jeigu dažnai skalbiate vilnonius rūbus, tuomet ir skalbimo mašina būtinai turėtų turėti šią funkciją. Jei skalbiate rūbus, kuriems reikalinga nesuglamžymo funkcija, tuomet tokios ir ieškokit. Ta pati taisyklė galioja ir su kitomis funkcijomis. Jeigu žinote, kad jums jos reikia, tuomet įtraukite į skalbimo mašinos reikalavimų sąrašą, kitu atveju, jei papildomų funkcijų niekada nenaudosite, tuomet tik be reikalo išleisite pinigus.

Energijos suvartojimas

Planuodami įsigyti automatinę skalbimo mašiną, turite atsižvelgti į energijos suvartojimo klasę. Energijos klasės varijuoja tarp A ir A+++. Pastarosios yra ekonomiškiausios ir sunaudoja mažiausiai elektros energijos, todėl nors jų kaina ir didesnė, tačiau dažniausiai sutaupyta energija vėliau atsiperka.

Skalbimo mašinos kaina

Rinkoje skalbimo mašinų kainos svyruoja nuo 600 – 700 litų iki kelių tūkstančių litų. Iš viršaus pakraunamos skalbimo mašinos yra brangesnės už analogiškas funkcijas turinčias iš priekio pakraunamas skalbimo mašinas, tačiau labiausiai kaina priklauso nuo skalbimo mašinų funkcijų bei prekinio ženklo.

Būgno dydis ir skalbinių talpa

Dar vienas svarbus faktorius, į kurį būtina atsižvelgti renkantis skalbimo mašiną yra būgno dydis. Skalbimo mašinos su didesniu būgnu gali išskalbti didesnį skalbinių kiekį sunaudodamos mažiau vandens. Be to, naujos didelės talpos skalbimo mašinos, papildomų funkcijų dėka, leidžia skalbti mažą kiekį skalbinių suvartojant tiek vandens, kiek reikės išskalbti drabužių. Skalbinių talpa, tai sausų drabužių kiekis kilogramais, kurį galima išskalbti vieno skalbimo ciklo metu. Populiariausių skalbimo mašinų skalbinių talpa svyruoja tarp 4 ir 9 kilogramų. Keturių asmenų šeimai pilnai užtenka 5 – 6 kg. talpos skalbimo mašinos. Tačiau didesnei šeimai reikėtų rinktis ir didesnės talpos skalbimo mašiną. Be to, jei turite mažų vaikų, tuomet taip pat reikėtų pagalvoti apie didesnės talpos skalbimo mašinos pasirinkimą, kadangi vaikų rūbus reikia skalbti kur kas dažniau nei suaugusiųjų

Gręžimo greitis

Gręžimo greitis parodo kokiu greičiu skalbimo mašinos būgnas apsisuka per vieną minutę. Kuo didesnis greitis, tuo po skalbimo bus sausesni rūbai.

Apsauga nuo vaikų

Jeigu namuose turite mažų vaikų ar planuojate jų turėti, tuomet renkantis skalbimo mašiną vertėtų pagalvoti apie užrakto nuo vaikų funkciją, kadangi mažyliai mėgsta „pareguliuoti“ skalbimo mašinas arba įjungti tada, kai to visiškai nereikia.

Automatinis pakartotinis paleidimas

Pasitaiko atvejų, kai dingsta elektra, tokiu atveju automatinis pakartotinis paleidimas paleis skalbimo mašiną iš naujo nuo ten, kur ji išsijungė. Ši funkcija bus naudinga jei dažnai dingsta elektra ir šios funkcijos dėka nereikės iš naujo perprogramuoti skalbimo mašinos, todėl sutaupysite daug brangaus laiko.

Išvados

Skalbimo mašinos šiais laikais gali atlikti įvairiausių funkcijų ir skalbti daugybe skirtingų režimų, tačiau svarbiausiai yra tai, kad pasirinktumėte skalbimo mašiną tokią, kuri bus reikalinga. Jei skalbimo mašinos funkcijų bus nepakankamai, tuomet kažkurioje vietoje prarasite laiko ir tikėtina, kad gailėsitės nesumokėję šiek tiek daugiau. Jeigu funkcijų bus per daug, veltui išleisite pinigus, todėl kruopščiai įvertinkite savo poreikius ir galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *