Ar gali būti suderinami du visiškai nepanašūs dalykai: buhalterines apskaitos paslaugos ir pirtis? Pasirodo, kad gali. Štai naujai iškeptas laisvai samdomas darbuotojas Edas savaitgalį pirtyje su buhalteriais išsiaiškino, kaip jam tvarkytis mokesčius. Štai ką pirtyje sužinojo Edas.

Laisvoji profesija arba kitos

Sėkminga buhalterijaPirtis buvo naudinga tuo, kad Edas pagaliau išdrįso paklausti senų pažįstamų, dirbančių buhalterijos ir apskaitos srityje, apie jam rūpimus dalykus. Juk sakoma, kad negražu iš draugų prašyti paslaugų, už kurias jie duoną valgo. Tačiau jie pirmi pradėjo – klausinėjo Edo, kaip pasigaminti savo interneto puslapį. Edas yra programuotojas, ir jam nesunku buvo atskleisti kelis patarimus, kaip greitai, lengvai rankiniu būdu gali tokius darbus atlikti. Taigi, ir jis paklausė. Pirtis atpalaiduoja, suartina, leidžia užduoti klausimus poilsiaujant, kurių šiaip nedrįsti. Edas kaip tik buvo išėjęs iš kontoros, kurioje ilgai dirbo, ir norėjo būti laisvai samdomas darbuotojas. Tad pirmiausia jam patarė išsiaiškinti, ar jis yra„laisvosios profesijos“ ar kitų profesijų atstovas, mat pagal tai priklausys, kokius mokesčius jam mokėti.

Kas mėnesį mokės PSD

Visgi, vienas iš privalomų mokesčių, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai jis priklauso, bus PSD – privalomas sveikatos draudimas. Ir mokėti tikriausiai jį reikės nuosekliai ir ilgai. Taigi, jis sužinojo, kad PSD skaičiuojamas nuo minimalios algos ir šiuo metu siekia apie 34 eurus. Mokėti reikės kartą per mėnesį, kitaip negalės į polikliniką nei pas šeimos gydytoją nueti. Jeigu taip dirbi legaliai, turi normaliai viską susimokėti kas mėnesį.

Balandžio mėnesį – didysis pajamų deklaravimas

Dar Edas sužinojo, kad pagrindinius visus mokesčius mokesčių inspekcijai ir SODRAI turės mokėti balandžio mėnesį. Kažkada pavasarį būna privalomas pajamų deklaravimo metas. Tada reikia susimokėti visus mokesčius nuo uždirbtų pajamų. Rekomenduojama Edui atsidaryti kur nors šalia antrą sąskaitą, ir į ją tiesiog visada persivedinėti pinigus, skirtus mokesčiams. Kodėl? Todėl, kad taip bus patogiau. Pinigai mokesčiams tiesiog nesusipainios su įprastoms išlaidoms skirtaisiais, ir jis galės ramiai gyventi nesukdamas galvos, kiek ten dar turėtų būti likę sutaupyta. Taigi, tokie patarimai pirtyje Edui iš buhalterių buvo labai vertingi. Klausimas tik, ar jis nors vieną jį atsimins kitą dieną. Visgi šis pokalbis vyko jau auštant, kai dauguma dar sveikų gimtadienio dalyvių nusprendė iškūrenti pirtį ir eiti išsimaudyti į eketę. Tad po šio pokalbio laukė ir garsioji eketė.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *