Kelionėse smagu patirti nuotykių, tačiau jų patirti galima ir visai netoli namų. Vietoje, kur kažkas perka mišką, su draugais dar spėjame kartais tiesiog apsilankyti ir smagiai praleisti laiką. Taigi, štai kaip mes leidžiame laiką, ir ką ten įdomaus nuveikiame. Paskutinių pasivaikščiojimų nuotykiai miškuose – žemiau.

Rinkome šiukšles

Kelionė miškuAtrodytų, gamta, miškas turėtų asocijuotis su pabėgimu nuo civilizacijos. Ar iš civilizacijos. Tačiau iš tiesų realybėje tai yra beveik neįmanoma – vos įžengi į mišką, iškart pamatai žmogaus pėdsakus. Taip jau yra, kad dabar pavojingiau miške pamatyti ne meškos pėdsaką, o žmogaus. Meška praeina ir užmiega dienai, o žmogus praeina ir paskui save palieka gausybę žalos. Kartais atrodo, jau geriau tegul greičiau perka mišką tą, kuris yra visai arti žmonių. Juk žmonės mišką tiesiog niokoja. Taigi, mūsų radiniai miškuose visada pirmiausiai būna ne grybai ir ne tos išgirtosios uogos. Pirmiausiai surenkame šiukšles, kurių čia tikrai daugiau nei pastarųjų gėrybių. Norėtųsi, kad būtų kitaip, bet yra, deja, tik taip. Taigi, kaip visada, iš miško parsivežėme porą numestų padangų, krūvas butelių, plastikinių pakuočių ir, labai keista, bet ir seną televizorių. Viską nuvešime į sąvartyną.

Fotografavome gyvūnus

Kai apsivalai teritoriją, kur jau greitai žmonės perka mišką, tada gali pradėti ir mėgautis gamta. Kaip ja mėgautis? Kažkas patikusius gyvūnus nusišauna ir parsineša kaip trofėjų, o man patinka tiesiog fotografuoti. Vien tam, kad galėčiau geriau prisitraukti gyvūnus, pirkau puikų naują tele objektyvą. Su šiuo ilgo židinio nuotolio objektyvu galiu lengvai padaryti tokius kadrus, kokių nepadarys kiti. Smagu būna apsirengus maskuojančiais drabužiais klūpoti kur nors krūme ir laukti, kol prabėgs voverė, praskris kikilis, genys ims tuksenti kamieną ar nutiks kažkas dar didingesnio – pavyks pamatyti lapę, zuikį, pelėdą, stirną. Tokia medžioklė yra pati geriausia – įamžini gyvūną jo gražiame judesyje, jo gyvybėje, laisvėje, kai jis yra nuostabiausias. O medžioklės, nužudant gyvą padarą ir pasidarant sau iš jo kažką gražaus, aš visai nepateisinu.

Kūrėm puokštes

Dar vienas dalykas, kurį taip maloniai veikėme plotuose, kur verslininkai jau perka mišką, buvo laukinių miško gėlių rinkimas ir puokščių gamyba. Smagu užsiimti kūryba, o kai ta kūryba eina iš gamtos, tada yra dvigubai smagiau. Manau taip jau seniai, dabar irgi ne išimtis. Taigi, sukūrėme nemažai puokščių iš visokių spalvų gražių augalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *