Dabartiniai laptopai jau visai kitokie, negu kad buvo prieš 5 metus. Palyginti su naujais kompiuteriais ir laptopaissenesnius įrenginius lengva. Kartu ir įvertinti mūsų pakitusius kaip vartotojų įpročius.

Lengviau, mažiau, lanksčiau

Laptopo kainaAišku, pirmiausiai matome, kad evoliucijoje visada gamintojai siekia sukurti vis labiau kompaktiškus mobilius įrenginius, nes kaip žinia, žmonės ne sraigės ir ant savo pečių tampytis didžiausios naštos nemėgsta. Tad, net jeigu tenka keliauti nedidelį atstumą mieste, mieliau, kai kuprinėje yra mažas daiktas ir mažai vietos užimantis įrenginys. Taigi, taip sakant šūkis „lengviau, mažiau, lanksčiau“, tikrai galėtų apibūdinti bėgančio laiko ir dabartinės laptopųepochos aktualijas. Iš tiesų, juk kompiuteriai yra toks dalykas, kurį norisi kuo greičiau turėti prie savęs, nes niekadanežinai, kada jo prireiks. O laptopai – labai parankus daiktas. Nuo didžiulių ekranų, kurių 16 colių įstrižainė kadaise dar atrodė visai maža, dabar pereita prie kone dvigubai mažesnių parametrų. Tad visuomet keista, kai kas nors viešoje vietoje išsitraukia kompiuterį – gigantą, tokį, koks būdavo prieš 5 metus.

Mažame daikte – daug proto

Kita evoliucijos kryptis – į tą mažėjančią ir lengvėjančią formą sutalpinti daugiau proto. Galima įsivaizduoti, kad ateityje fiziškai viskas užims tik piliulės dydžio kompiuterį, ekranas tiesiog lazerinis atsiras ore, ir ore mes jį pirštais valdysime. Tai primena fantastikos pasaulį, tačiau link kažko panašaus ir einama. Jeigu dabartinių mažų laptopųgalingumą būtume apgyvendinę seniau populiariuose dideliuose kompiuteriuose, jie būtų buvę dar didesni. Nesunku suprasti, kodėl kompiuteriai gali mažėti, net jeigu atlieka sudėtingas funkcijas. Juk jie iš esmės veikia tik elektros bandų, interneto bangų, signalų, impulsų pagrindu. O tokie dalykai gali atsirasti ir visiškai mikroskopinėse jungtyse, juk srovė teka visiškai mažais takais. Tad ir tendencija mažėti galbūt ateityje išliks. Kaip ir tendencija kuo labiau optimizuoti kompiuterio darbą, padaryti taip, kad būtų labai lengva juo dirbti.

Kainų pokyčiai

Aišku, bėgant laikui ir kainos keičiasi. Dar yra žmonių, kurie gali papasakoti, kad prieš 20 metų kompiuteris kainavo tiek pat, kiek pusė buto Vilniuje. Dabar kompiuterius įsigyti lengva kiekvienam. Kas nori pigiau – ima senesnįkompiuterį, kas geriau ir šiek tiek brangiau – naujesnį. Dažnai senesnių kompiuterių net neapsimoka taisyti, nes jie tokie pigūs, kad vietoje tarkime ekrano keitimo, pigiau kainuotų galbūt kompiuterio apskritai nusipirkimas naujo. O pasitaupius galima pirkti ir brangesnį, naujesnį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *