Šiandien sunku įsivaizduoti bent vienus namus, kuriuose visiškai būtų apsieinama be kėdžių. Netgi jeigu sėdėjimui Jūs naudojate tik sofą ar fotelius, savo svečius pakviečiate įsitaisyti irgi ant jų, o virtuvėje naudojamas nedidelis minkštas kampas, be kėdžių Jūs vargu ar vis vien apseisite. Kėdės pasitarnauja ne tik skirtinguose buities situacijose, bet ir gali pagražinti netgi prabangiausią namų interjerą.

Kede_sonnyIš to kyla aktualus klausimas: kaip tinkamiausiai išsirinkti kėdes savo namams, idealiai suderinant jas su poreikiais ir bendru interjeru. Pradėkime nuo paprasto klausimo. Kaip Jūs įsivaizduojate savo svajonės namus? Juk bendra vizija ir vaizdas visada svarbiausia.

Pradžiai kruopščiai panagrinėkime kėdžių paskirtį. Viena kai kėdė naudojama sėdėjimui virtuvėje, valgymui ir visai kas kitą, kai ant jos sėdima ilgas valandas prie darbo stalo. Vienos kėdės nuolat bus namie, o kitos (sulankstomos kėdės) gali būti naudojamos netgi ir išvykoms, piknikams ar vaikų žaidimams lauke.

Dėl šių akivaizdžių priežasčių namų kėdėms taikomi vieni reikalavimai, o išvykose naudojamoms visai kiti. Taip išvykų arba sulankstomos kėdės privalo būti kuo kompaktiškesnės ir užimti (sudėtoje padėtyje) kuo mažiau vietos bagažinėje ar kuprinėje.

Darbo kėdės turi atitikti kitokius reikalavimus. Joms greičiausiai butinas sukimosi mechanizmas, jos turi keisti atraminės nugarėlės kampą ir padėtį. Taip pat yra ir kėdžių modelių, kurie gali iš esmės keisti netgi savo formą ir pirminę paskirtį. Iš paprastos skirtos sėdėjimui kėdės jos tampa funkcionaliomis kopėčiomis.

Skirtingi reikalavimai, galbūt labiau dizaino ir kainos prasme taikomi paprastoms virtuvinėms ir valgomojo zonos kėdėms. Virtuvė dažnai buna atskira ir mažiau matoma erdvė, todėl ir joje esančios kėdės gali būti kiek paprastesnės išvazdos ir pigesnės. Tuo tarpu kėdės valgomajam tarnauja savotišku akcentu, todėl jos atitinkamai privalo būti kuo išskirtinesnio dizaino.

Kokias medžiagas geriausiai pasirinkti?

Spalvota_kedeAtrodytų nereikšmingas klausimas, kuris iš tiesų daug ką lemia. Nuo medžagų iš kurių pagamintos kėdės priklausys ne tik jų erginomika, bet ir funkcionalas. Taip jau yra, kad vienos medžiagos labiau tinka vieno stiliaus interjerui, kitos kitokiam.

Taip stiklas, plastikas ir metalas visada labiau priimtini moderniuose interjeruose. O klasikai kaip tik reikalingi natūralūs pluoštai – medis, oda, godelenai.

Medžiagų parinktis taip pat atsakinga ne tik už stilių, bet ir pačią atmosferą namuose. Vienos jų sudaro tvarkos įvaizdį, kitos lemią vizualinį jaukumą.

Ir tik natūralus medis absoliučiai tinka ir moderniam, ir klasikiniam interjerui. Pati medžio rūšis šiuo atveju neturi jokios reikšmės. Svarbus tik pats medžio apdirbimas, jo kokybė. Kėdžių gamyboje dažniausiai naudojamos medžio rūšys – bukas, klevas, raudonmedis ir ąžuolas. Brangiausi modeliai daromi iš afrikinio medžio.

Be šilumos ir jaukumo medis turi ir kitą svarbią savybę – ekologiškumą. Tai medžiaga kuri ypatingai tinka žmonėms besirūpinantiems savo ir šeimos sveikata.

Kedes_dizaineriskos

Kėdės pagamintos iš kitų medžiagų galbūt labiau dizaineriškos ir turi kitų privalumų. Dėl spalvyno ir faktūrų gausos jos suteikia daugiau laisvės ir galimybių kuriant net patį ištaigingiausią interjerą.

Nemažiau svarbi tema – kėdžių patogumas. Komfortas svarbus viesiems, tačiau tik nedaugelis teisingai supranta kas jį įtakoja.

Daugelis žmonių mano, kad kėdės patogumas apsprendžiamas tik jos sėdynės minkštumu ar kietumu. Realybėje viskas kiek kitaip. Bendra bet kurios kėdės ergonomika, priklauso ne tik nuo sėdimos vietos storio ir užpildo minkštumo, bet ir nuo sėdynės gilio, nugarėlės aukščio ir palinkimo kampo.

Ieškodami sau tinkamiausių kėdučių skirkite tam reikiamo laiko ir dėmesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *