Odiniai baldai yra madingi. Jų kainos ir stiliai labai įvairūs – nuo sofų iki kėdžių, pufų ir kt. Odiniai apmušalai gali suteikti jūsų namams madingą, modernų įspūdį. Dėl aukštos klasės odos išvaizdos ji taip pat yra idealus pasirinkimas verslo aplinkoje, pavyzdžiui, viešbučiuose, biuruose ar kitose komercinėse patalpose. Tačiau šiai patvariai medžiagai reikia ypatingos priežiūros, kad ji išlaikytų savo eleganciją. Jei perkate naujus odinius baldus arba planuojate atnaujinti turimus, norėsite, kad jie tarnautų ilgus metus. Kad pasiektumėte šį tikslą, vadovaukitės mūsų patarimais, kaip veiksmingai prižiūrėti ir tvarkyti odinius baldus, kad jie ilgiau išliktų gražūs. Nesvarbu, ar jūsų stilius yra klasikinis, ar šiuolaikinis, šiame straipsnyje pateikti patarimai padės išlaikyti geriausią odinių baldų būklę.

Ko reikia odinių baldų priežiūrai?

BaldaiKaip ir daugelio kitų baldų atveju, yra keletas priemonių, kurios gali praversti prižiūrint odinius baldus. Reguliariai priežiūrai gerai tinka dulkių siurblys su minkšto šepečio priedu. Taip pat galite investuoti į specialų baldams skirtą valymo tirpalą. Jei turite ypač didelį odinį baldą, pavyzdžiui, sofą, galbūt norėsite įsigyti specialų odos valiklį ir (arba) kondicionierių, kurį galima užpilti ant paviršiaus ir įtrinti kempine ar šluoste. Kalbant apie baldų apsaugą, norėsite investuoti į geros kokybės odos apsaugos purškiklį. Jis padės išlaikyti gerą baldų būklę ir neleis jiems išdžiūti ar įtrūkti dėl nuolatinio naudojimo ir temperatūros pokyčių.

Ne tik apverskite – apverskite savo baldus

Baldų apvertimas yra įprasta daugelio namų savininkų praktika. Pavyzdžiui, galbūt norėsite apversti baldus, kad jie vienodai būtų veikiami saulės šviesos ir kad negautų per daug saulės spindulių. Iš tiesų galite apversti baldus, tačiau su keliomis išimtimis. Apverskite baldo viršų, kad atsidengtų apatinė sėdimosios dalies dalis. Apverskite sofų, kėdžių ir minkštasuolių viršų. Tačiau venkite apversti kitus baldus.

Valymas

Geriausias būdas valyti odinius baldus – naudoti sausą šluostę. Nors sausa šluoste galite nuvalyti baldus, nenorėkite naudoti vandens, nes jis gali pažeisti odą. Venkite naudoti chemines medžiagas, nes laikui bėgant jos gali pakeisti spalvą ar kitaip pakenkti. Jei ant baldo turite konkrečią vietą, kurią sunku išvalyti, galite ją pašalinti sausu trintuku. Iš pradžių būtinai išbandykite jį ant nepastebimos baldo dalies, kad įsitikintumėte, jog jis nepažeidžia odos.

Apsauga nuo aplinkos veiksnių

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos reikia atlikti prižiūrint bet kokio tipo baldus, yra apsaugoti juos nuo aplinkos veiksnių. Būtinai statykite baldus atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, dėl kurių jie gali išblukti arba būti pažeisti. Venkite statyti baldus tose vietose, kur yra daug drėgmės, pavyzdžiui, prie lango ar šalia lašėjančio stogo. Įsitikinkite, kad baldai neliečia žemės, kur gali kauptis dulkės ar kitos šiukšlės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *