Kadastriniai matavimai yra viena iš tokio tipo paslaugų, kurios tiesiog būtinos. Žinoma, šiuo atveju tik tada, jai koreguojate savo nekilnojamojo turto ar žemės sklypo plotą. Daugiau ar mažiau kiekvienas yra girdėjęs apie tokio tipo duomenų surašymą, tačiau kuomet iškyla poreikis − dažniausiai susiduriama su siena, kadangi informacijos virtualioje erdvėje yra labai daug, tačiau kuri tikslingai jums yra reikalinga – nuspręsti ir suvokti gana sunku.

Kadastriniai matavimai pagal atliekamų darbų pobūdį yra skiriami į tris dalis:

  • PASTATŲ KADASTRINIAI MATAVIMAI. Atliekami, kuomet pastatomas naujas pastatas arba priešingai –išgriaunamas senas arba tik tam tikra jo dalis. Kadastriniai matavimai skirti pastatams taip pat reikalingi, jei nusprendžiate kiek pakoreguoti namo išdėstymo planą, pavyzdžiui pastatant papildomą sieną arba sujungiant du butus į vieną. Profesionalai, kurie teikia tokias paslaugas taip pat ir konsultuoja dėl statybų užbaigimo, atstovauja įregistruojant arba išregistruojant pastatus.
  • ŽEMĖS KADASTRINIAI MATAVIMAI dar kitaip vadinami geodeziniais matavimais. Jie atliekami, kuomet dalijami arba sujungiami žemės sklypai. Taip pat jei norite parduoti arba išnuomoti visą arba tam tikrą dalį žemės sklypo. Nekilnojamojo turto registras nuolatos prašo pateikti tikslius duomenis, kuriuose būtų pažymėti ir kadastrinių matavimų duomenys. Jei pasinaudosite profesionalų paslaugomis, jie taip pat pasirūpins duomenų įrašymu į dokumentų bazę.
  • INŽINERINIAI MATAVIMAI kartais priskiriami prie kadastrinių, o kartais ir ne, tad priklausomai ar jums jų reikia – kreipkitės į profesionalus. Jų metu pateikiamos topografinės nuotraukos, inžinerinių tinklų kadastriniai matavimai, geodezinės fotografijos ir taip toliau.

Kadastriniai matavimai atliekami profesionalų, kurie puikiai išmano savo darbą, kadangi asmuo be kvalifikacijos sunkiai susitvarkytų su tokio tipo užduotimis. Priklausomai nuo firmos ar individualaus žmogaus, kurio paslaugas pirksite – skirsis ir kaina, kuri dažnai lemia ir patį pasirinkimą. Kuo anksčiau paslaugas užsisakysite – tuo mažiau sumokėsite, nes skubota tvarka stengiantis sutvarkyti visus dokumentus ir atlikti matavimus dažna tenka nemažai papildomai sumokėti.

Kadastriniai matavimai, tai paslauga, kurią privalo anksčiau ar vėliau atlikti kiekvienas asmuo. Kuo greičiau dokumentus susitvarkysite – tuo ramiau naktimis miegoti galėsite.

Daugiau informacijos rasite kadastriniai.lt

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *