KreditaiKreditai suteikiami jau nuo senovės laikų ir kiekvienais metais jų rūšys tik tobulėjo. Dvidešimt pirmame amžiuje greitasis kreditas daugeliui tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, be kurio pagalbos neįsivaizduojamas ateities planavimas. Pastaraisiais metais išpopuliarėjo greitieji kreditai, kurie daugiausiai yra suteikiami internetu, o taip ir didžiųjų prekybos centrų kasose ar spaudos kioskuose. Gauti greitąjį kreditą gali bet kuris pilnametis. Ar viską žinome apie greituosius kreditus?

Greitasis kreditas tapo tokiu populiaru, jog kelią nemažą konkurenciją bankams ir taip atima jų nemažą dalį klientų. Gauti greitąjį kreditą yra lengviau nei gauti paskolą banke, nes ir sąlygos tam yra daug paprastesnės, o pirmuosius dar galima gauti net internetu. Neapseinama atvejų kai greitųjų kreditų bendrovės konkuruodamos tarpusavyje išduoda kreditus klientams ne pagal įstatymą. Pagrindinė sąlyga gauti paskolą ar kreditą yra ta, jog asmuo turi būti pilnamečiu ir gauti pastovias pajamas. Spaudoje yra begalė straipsnių su tekstu apie tai, kai bedarbiai yra gavę paskolas, nors įstatymas tam prieštarauja. Žaidimas ne pagal taisykles tik labiau verčia konkuruoti kreditų bendroves. Todėl pigus kreditas internetu gali būti prieinamas net ne pagal oficialiai galiojančias sąlygas.

Ar greitieji kreditai žlugdo žmogų?

Kai kalba eina apie skolinimasi reiktų įjungti mąstymą, nes be jo dažnas suklumpa šioje vietoje ir atsiduria nepavydėtinoje situacijoje. Dažnas skolinimasis iš greituosius kreditus ar paskolas suteikiančių bendrovių ne vienam yra sugadinęs gyvenimą ar dalį gyvenimo. Skolindamiesi ir neteisingai įvertinę savo finansinę situaciją arba ateities finansinę situaciją, galime nesunkiai pakliūti į finansinę duobę ir jau nespėti iš jos išsikrapštyti. Dažna tokių žmonių klaidų yra ta, jog vieną skolą bando padengti kita ir skolinasi vėl, jog grąžinti seną skolą kitai kredito bendrovei – tai tampa užburtu ratu. Prieš skolinantis būtina gerai apsvarstyti savo galimybes laiku grąžinti įmokas. Negrąžinant ar vėluojant laiku sumokėti įmokas greitųjų kreditų bendrovės skaudžiai už tai baudžia delspinigiais ir pratęsimo mokesčiais, otai tik dar labiau pablogina esamą ir taip jau blogą finansinę skolininko situaciją.

Ne viskas taip blogai kaip atrodo

Žiniasklaidoje pilnute pilna informacijos apie tai kaip greitieji kreditai sugadino gyvenimus, bet taip pat yra ir daugybė sėkmės istorijų. Teisingai panaudojant pinigus ne vienas žmogus jau yra įkūręs verslą ir taip sukūręs darbo vietas kitiems žmonėms. Taigi, kaip matome, greitieji kreditai turi ir kitą medalio pusę, kuri atneša gėrį ir kuria stipresnę ekonomiką ir geresnį rytojų.

Greitąjį kreditą galima panaudoti ne tik eilinėms išlaidoms, bet ir realioms investicijoms atlikti. Realią paskolą į savo idėją ar jau turimą versliuką gauti labai sunku. Tam reikia tvarkyti daug popierių, turėti daug susitikimų ir mokėti visokių dalykų apie visą procesą. O jei kalbame apie nedideles investicijas ir nedidelius verslus, tai normalūs bankai nesuteiks jokių paskolų tokioms miniatiūrinėms idėjoms. O tuo tarpu greitasis kreditas čia gali pasitarnauti ir viskas gali atsipirkti laikui bėgant. Blogiausiu atveju bus galima viską parduoti ir už tuos pinigus grąžinti pasiskolintą kreditą. Aišku reikės pridėti eurą-kitą, bet kas nerizikuoja, tas negeria šampano.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *