Organizuojant efektyvią įmonės veiklą, vienas pagrindinių dalykų, kuriuo reikia pasirūpinti, tai darbų sauga. Dažnai įmonių vadovai tuo susirūpina tik tuomet, kai valstybinės priežiūros institucijos kreipiasi į įmones ataskaitų ar reikalingų dokumentų. Specialistai teigia, jog geriausia šiuo klausimu rūpintis vos įsteigus įmonę, tačiau tai neturi būti vienkartinė paskaita darbuotojams. Darbų sauga besirūpinantys specialistai ir konsultacijų įmonės dažnai sulaukia klausimų, kas iš tiesų turi rūpintis šiais dalykais įmonėse: administracija ar specialistai?

Administracijos atsakomybė

Darbų saugaKaip ir visur įmonėje, taip ir darbų saugos klausimai įmonėje turi būti prižiūrimi administracijos. Kadangi įstatymo numatyta tvarka už visus įmonės nusižengimus atsako vadovas, būtent jam ir turėtų labiausiai rūpėti darbuotojų ir įmonės saugos reikalavimų atitikimas.

Ką vadovui priklauso daryti? Jis turi pasirūpinti, kad darbų saugos klausimai būtų išspręsti tinkamai ir kokybiškai. Tai nebūtinai reiškia, jog pats vadovas turi vesti darbų saugos seminarus, tačiau jo atsakomybė yra surasti už tai atsakingus žmones, suburti darbuotojus, motyvuoti juos domėtis darbų saugos reikalavimais. Jei įvairių dokumentų pildymas ir mokymų vedimas yra pavedamas administracijos darbuotojui, tuomet vadovui reikia reguliariai tikrinti, ar darbų saugos reikalavimai nepasikeitė, ar įmonėje viskas ir toliau vyksta taip, kaip reikalauja įstatymai.

Profesionalų pagalba

Kai kurie vadovai itin atsakingai žiūri į darbų saugos klausimą įmonėje, todėl samdo specialistus turinčias įmones, kurios pasirūpina darbų sauga įmonėje. Dažniausiai tokios įmonės skiria profesionalų specialistą, kuris įmonėje sutvarko reikalingus dokumentus, supažindina darbuotojus su įstatymuose numatytais reikalavimais, numato būsimą darbų planą, kuris turėtų padėti ir toliau išlaikyti saugią ir patikimą darbo aplinką įmonėje.

Kodėl naudinga samdyti profesionalus? Valstybinė darbo inspekcija nuolat pažymi, jog itin daug nelaimių darbe atsitinka nesilaikant darbų saugos reikalavimų, o jų yra iš tiesų ne mažai. Be to, tai nuolat kintanti sfera, tad profesionalus daug metų srityje dirbantis darbuotojas žino ne tik įstatymus ir reikalavimus, tačiau taip pat gali suteikti profesionalių konsultacijų, praktinių patarimų darbuotojams ir įmonės vadovams, susijusių su konkrečios įmonės saugumo situacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *