Nors gerai paieškoję rastume tokią specialybę, kur studijuoja logo designers in London, kur gal net visą semestrą skiria būtent logo dizainui, tokių dalykų galima išmokti ir patiems. Kaip ir ecommerce web design – tai dar viena sritis, kur itin svarbu yra mūsų individualios žinios ir pastangos išmokti sukurti kažką gražaus. Kaip mokytis, kad išmoktume suprasti grafinį dizainą, atskirti, kas gražu, o kas ne, kas kičas, o kas originalumas, kad sugebėtume ir atsirinkti, ir pasidaryti kažką patys? Keletas patarimų.
Mokymosi būdas: stebėti
Vienas iš esminių būdų, kaip suvokti, kada vaizdas gražus bei vertas jūsų dėmesio, o kada ne – stebėti kuo daugiau vaizdų. Tačiau stenkitės žinoti ir išankstinį kitų vertinimą. Tai padės jums suformuoti kriterijus. Pavyzdžiui, jeigu neturėdami visiškai jokio skonio peržiūrėsite daug įvairių interneto puslapių, galbūt nesuprasite, kas iš jų yra gražiausi. Tačiau, jeigu pažiūrėsite sąrašą, pavyzdžiui, TOP interento svetainių dizainas, tuomet galėsite lengviau pasakyti, kas kur ir kaip. Taip jums išsivystys tarsi intuicija, kažkas panašaus į ją. Jums ims aiškėti, kurie vaizdai yra gražūs, o kurie ne. Taip pat reikia vartyti ir meno albumus, meno istorija taip pat kupina meistrystės ir tikrai gerų pavyzdžių. Tad būtinai pavartykite albumus. Būtinai pažiūrėkite kur, jūsų nuomone yra darbai, kurie galėtų ir šiais laikais būti laikomi šedevrais. Kurkite savo galerijas kompiuteryje, kolekcionuokite vaizdus ir tokiuose tinkluose kaip Pinterest. Vaizdai lengvai paveikia mūsų emocinę atmintį, jie sukelia įspūdžius, todėl lengvai „įsirašo“ į smegenis, atsiranda noras juos kopijuoti.
Be abejo, verta ir gilintis kiek gilesniais instrumentais. Tarkime, skaityti knygas, žiūrėti video mokymus apie tai, kaip kuriamas grafinis ir kitoks dizainas. Šie įgūdžiai jums vėliau pravers visą gyvenimą, gal net iš to valgysite dizainerio duoną.
Mokymosi būdas: daryti
Be praktikos teorija yra niekas. Tad norint pradėti savo dizainerio kelią, reikia tiesiog tą ir daryti – žengti žingsnius ir jais ateiti iki to taško, kurio siekiate. Pradžioje niekas jūsų nesamdys, kol neturėsite pavyzdžių. Jeigu nesimokote formalioje ugdymo įstaigoje, tai kažkokios praktikos bei autoritetų patarimų taip pat negausite. Tad geriausia yra pradėti savanoriškai dirbti, atlikti praktikas. Kuo į geresnę vietą papulsite, tuo daugiau išmoksite. Ten gausite ir patarimų, pastabų. Taip nuo teorijos pereisite prie praktikos, o vėliau, dar po kažkiek laiko, tapsite tikru grafinių darbų specialistu.
Taip pat kaip ir su web dizainu, taip ir su web kūrimu. Reikia tiesiog daryti, o su laiku ateina ir daugiau idėjų, kaip patobulinti savo darbą. Taip pat reikia stebėti ir naujoves, kurių atsiranda labai daug ir išlikti originaliu.